Błędowo: Otwarto świetlicę wiejską

Świetlica wiejska to kolejny, obok placu zabaw i boiska, element infrastruktury, który służyć ma mieszkańcom. Mieszkańcy Błędowa spełnili swoje marzenie o powstaniu miejsca, gdzie mogliby się spotykać, organizować zebrania, uroczystości. O potrzebie tworzenia takich miejsc w okolicznościowym przemówieniu wspomniał wójt Dariusz Bielecki. Zaznaczył również, że Błędowo to przykład dobrego inwestowania dużych pieniędzy (ponad pół miliona na inwestycje świetlicy, placu zabaw z boiskiem, inwestycje drogowe, przyp. red), w sołectwach. W uroczystości otwarcia uczestniczył również proboszcz parafii Cieksyn ks. Krzysztof Krawczak, przedstawiciele samorządu, mieszkańcy, zaproszeni goście.

Dla dzieci przewidziano mnóstwo atrakcji, konkurencje sportowe, malowanie twarzy, pokazy konne, a nawet niecodzienną wizytę pewnego egzotycznego zwierza. Po otwarciu świetlicy, radna Wioletta Śliwińska i rada sołecka zaprosiła wszystkich na tradycyjną już w Błędowie Noc Świętojańską – było ognisko, muzyka i tańce.

Sobotnie uroczystości w Błędowie to przykład doskonałej współpracy całego środowiska. W organizację przedsięwzięcia włączyli się lokalni strażacy, młodzież, sympatycy Błędowa. Rada sołecka dziękuje w sposób szczególny pani Barbarze Gołaszewskiej (artysta plastyk) oraz panu Bartoszowi Gadziomskiemu (pokazy konne) za serce włożone w przygotowanie oprawy uroczystości.

Świetlica w Błędowie powstała w ramach uzyskanego dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014. Wartość inwestycji  208 239 zł, uzyskane dofinansowanie 100 000  zł.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.