Cieksyn: Policja prowadzi śledztwo ws. pożaru lasu

Nowodworska policja wszczęła śledztwo w sprawie pożaru lasu, który wybuchł we wtorek (23.04) w Cieksynie gm. Nasielsk. Policjanci będą ustalać kto lub co stoi za tak wielkim pożarem.

Przyjęliśmy zawiadomienie w związku z art 163 Kodeksu Karnego. Paragraf 1 mówi tam, że: „Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. – mówi naszej redakcji podkom. Szymon Koźniewski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Przypomnijmy. We wtorek chwilę po godzinie 10 w Cieksynie wybuchł pożar lasu, który ostatecznie pochłonął prawie 45 hektarów lasu. Spaleniu uległy również domki letniskowe. W akcji gaśniczej udział brali strażacy z aż 4 powiatów oraz specjalne wozy z Warszawy.

Więcej o pożarze w Cieksynie w artykule Cieksyn: Spłonęło 45 hektarów lasu i domki letniskowe

Pisaliśmy również o wypadku strażaków którzy wracali z tego pożaru. Cieksyn: Wypadek strażackiego samochodu oraz ranny strażak

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.