Cisza Referendalna

Za chwilę rozpocznie się cisza referendalna w Nowym Dworze Mazowieckim. Mieszkańcy w niedzielę, będą mogli odpowiedzieć na pytanie czy chcą odwołania burmistrza Jacka Kowalskiego z funkcji burmistrza miasta. 

Referendum zostało ogłoszone po zebraniu przewidzianej przepisami ilości podpisów. Komisarz Wyborczy poinformował o ważności i na 28 lutego, wyznaczył termin referendum.

IDĘ!
Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z demokratycznego prawa do wzięcia udziału, mogą dokonać tego w niedzielę w godzinach 7 – 21 w lokalach wyborczych w których zawsze oddają głosy w wyborach. Do wzięcia udziału w referendum zachęcają organizatorzy. Zależy im na frekwencji aby wynik był uznany za ważny. W tym celu do urn powinno udać się ponad 6 tysięcy nowodworzan z 22 tysięcy uprawnionych.

NIE IDĘ!
Przeciwnicy referendum mogą również iść do lokali wyborczych i na karcie zaznaczyć NIE. Mogą również pozostać w domu. Wtedy przy niskiej frekwencji referendum będzie nieważne. Jednakże pamiętać należy, że przeciwnicy burmistrza mogą wykazać się dużą postawą i tłumnie udać się do lokalu wyborczego.

Do niedzieli do godziny 21 obowiązuje w Nowym Dworze Mazowieckim cisza referendalna. Niezależnie od wyników referendum, mieszkańcy Nowego Dworu w poniedziałek obudzą się w nowej rzeczywistości. Czy będzie to miasto bez burmistrza a z komisarzem? Czy może miasto, którym nadal zarządzać będzie Jacek Kowalski?

Marek Karpowicz

PRZYPOMINAMY – OD SOBOTY OD 0:00 DO NIEDZIELI DO 21:00 TRWA CISZA REFERENDALNA. ZABRONIONE JEST JAKIEKOLWIEK AGITOWANIE. 

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.