Cykl spotkań z młodzieżą w powiecie nowodworskim

Funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zajmująca się profilaktyką społeczną, spotkała się z uczniami szkół na terenie naszego powiatu, przeprowadzając cykl zajęć edukacyjnych. Poruszyła zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich, kampanią społeczną „Świadomość”, zagrożeniami w sieci, tolerancją i dyskryminacją oraz negatywnym działaniem używek. Nie zabrakło również miejsca na promocję zawodu policjanta.

St. asp. Aneta Fabisiak- Wydurska odwiedziła w ostatnim czasie uczniów kilku nowodworskich szkół. Prelekcje miały na celu uświadomienie nastolatków o cyberzagrożeniach, ostrzeżenie przed nieodpowiednim korzystaniem z internetu oraz konsekwencjami prawnymi. W trakcie spotkań policjantka omówiła bezpieczne zasady korzystania z sieci oraz przedstawiła mogące tam spotkać nastolatków zagrożenia. Poruszyła tematykę odpowiedzialności prawnej za czyny popełniane z wykorzystaniem internetu. Podczas wykładów omówiła temat bezpiecznych zachowań oraz konsekwencje zachowań ryzykownych i przemocy w sieci.

Funkcjonariuszka mówiła czym jest jest dyskryminacja, odrzucenie i jak ważna jest tolerancja, szacunek, zrozumienie i akceptacja. Policjantka wyjaśniała również na co należy zwracać uwagę przy korzystaniu z przewozów „na aplikację” i jakie podstawowe środki bezpieczeństwa należy podjąć. Na spotkaniu nie zabrakło miejsca na informacje o służbie w Policji, można było obejrzeć z bliska wyposażenie policjanta, które jest niezbędne podczas codziennej służby.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.