Bezpieczna droga z nasielskimi przedszkolakami

Nowodworska policjantka odwiedziła w ostatnim czasie przedszkole w Nasielsku. Podczas spotkania mówiła jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz o pracy policjanta. Spotkanie miało na celu przekazanie dzieciom podstawowych zasad ruchu drogowego.

St. asp. Aneta Fabisiak- Wydurska zajmująca się w nowodworskiej komendzie profilaktyką społeczną, w trakcie spotkania przekazała przedszkolakom jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz przestrzegać zasad ruchu drogowego. Przypomniała dzieciom, którą stroną drogi należy chodzić i jak prawidłowo korzystać z przejścia dla pieszych. Poinformowała jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz, kiedy szybko robi się ciemno i jak bardzo wpływa to na naszą widoczność na drodze, a co za tym idzie na bezpieczeństwo.

Prelekcja była dobrą okazją do przekazania ważnych rad i cennych uwag, aby nasze pociechy były bezpieczne i odpowiednio chronione podczas korzystania z drogi. Na koniec funkcjonariuszka opowiedziała przedszkolakom o pracy policjanta i pokazała najmłodszym elementy umundurowania i wyposażenia do służby. Całe spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, a dzieci były zachwycone wizytą pani policjantki w ich przedszkolu.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.