Cząstków Mazowiecki: Pożar kontenera ze zużytymi bateriami

W środę (1.07) chwilę po godzinie 12:30 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze kontenera w którym składowane były zużyte baterie. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy Straży Pożarnej.

W środę (1.07) chwilę po godzinie 12:30 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze kontenera w którym składowane były zużyte baterie na terenie jednej z firm w Cząstkowie Mazowieckim gm. Czosnów. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy Straży Pożarnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy potwierdzili pożar kontenera i natychmiast przystąpili do podawania prądów piany gaśniczej. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP Czosnów i OSP Łomna. Akcją gaśniczą dowodzili dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Po ugaszeniu pożaru, pracownicy firmy przy pomocy wózka widłowego usunęli z kontenera worki z bateriami i przełożyli w bezpieczne miejsce.

Działania ratownicze trwały nieco ponad 3 godziny, a brało w nich udział 15 strażaków PSP i OSP – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

fot. kpt. Tomasz Kosiński