Czosnów chce rozwoju komunikacji w gminie

Wójt Gminy Czosnów – Antoni Kręźlewicz zwrócił się do Dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie z propozycją korekty rozkładu jazdy linii 850 oraz optymalizacją rozkładu linii 750.

Warto przypomnieć, iż zmiany te są wynikiem analizy przeprowadzonej przez Urząd Gminy w oparciu o informacje zgłaszane przez Mieszkańców gminy, Radnych i Sołtysów oraz prowadzonych konsultacji i ankiety. Aby więc dojazd do pracy i szkoły był właściwy, komfortowy i skuteczny, Wójt Gminy Czosnów zaproponował następujące rozwiązania:

1) Kierunek Metro Słodowiec z Cybulic Dużych (850)
a) modyfikacja godziny porannego odjazdu z 5:49 na 5:30 (pozwala to na dogodny dojazd do pracy na godzinę 7:00),
b) dodanie kursu 6:25 (wprowadzenie kursu ułatwia mieszkańcom/uczniom dotarcie do pracy/szkoły na godz. 8:00). Wójt Gminy zasugerował również, aby w tym przypadku obsługę linii realizował autobus przegubowy),
c) pozostawienie kursu 7:05,
d) dodanie kursu porannego o godz. 8:00.

2) Kierunek Cybulice Duże z Metro Słodowiec (850)
a) dodanie kursu o godzinie 14:04,
b) modyfikacja godziny odjazdu z 14:54 na 15:04 (przesunięcie o 10 minut zabezpiecza przewóz młodzieży kończącej zajęcia przed 15:00 i swobodne dojście do przystanku),
c) dodanie kursu popołudniowego o godz. 15:55.

3) Kierunek Metro Młociny z Dębiny (750)
Modyfikacja odjazdu z Dębiny z godz. 8:01 na 7:45 (aby dzieci dojeżdżające do Szkoły w Cząstkowie Maz. dotarły na lekcje na godzinę 8:00).

4) Kierunek Warszawa (Express)
Propozycja wprowadzenia w dni robocze połączenia ekspresowego, omijającego Łomianki, tak aby dojazd do Warszawy został maksymalnie skrócony. Aktualnie wg. rozkładu jazdy czas dojazdu to 51 minut dla linii 750 i 66 minut dla 850 (przy założeniu, że na ul. Pułkowej ruch odbywa się płynnie).

5) Kierunek Nowy Dwór Mazowiecki
Rozpatrywana jest możliwość wsparcia przez Urząd Gminy Czosnów komunikacji do Nowego Dworu Mazowieckiego ze względu na uzasadnione uwagi mieszkańców dotyczące braku transportu zbiorowego w tym kierunku.

O efektach prowadzonych działań i rozmów Wójt Gminy Czosnów będzie informował na bieżąco.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.