Czosnów: Dachował na „7”. Mimo zakazu prowadzenia pojazdów

Policjanci z Czosnowa zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu. Kierowca BMW ma również dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po uderzeniu w cysternę uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz odpowie za swoją bezmyślność. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj w nocy policjanci WRD zostali wezwani do zdarzenia na trasie nr 7 w Czosnowie. Na miejscu ustalili, że kierowca BMW jadąc w kierunku Gdańska uderzył w tył cysterny, a następnie „dachował”. Po zdarzeniu uciekł z miejsca.

W trakcie dalszych czynności policjanci z Czosnowa zatrzymali podejrzanego kierowcę w rejonie pobliskiej stacji paliw. Od 29-latka czuć było alkohol. Odmówił poddaniu się badaniem alkomatem, dlatego pobrano mu krew do dalszej analizy. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Bezmyślny kierowca trafił do aresztu. Teraz prawdopodobnie odpowie za lekceważenie postanowień sądu, jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji.

Policjanci z nowodworskiej komendy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.