Czosnów: Dzielnicowi rozmawiali o bezpieczeństwie

Dzielnicowi z Czosnowa spotkali się z pracownikami pomocy społecznej, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Uczestnicy zostali zapoznani z funkcjonowaniem aplikacji KMZB, „Moja Komenda” oraz założeniami programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Tradycyjnie już policjanci omówili metody oszustwa „ na policjanta” i kradzieże „na administratora”.

Dzielnicowi w ramach swoich zadań bardzo często spotykają się z rożnymi osobami, grupami społecznymi czy też organizacjami, aby porozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Tym razem odwiedzili Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czosnowie.

W ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” omówione zostały zagrożenia wynikające z takich przestępstw jak oszustwa „na policjanta” czy kradzieże „na administratora”.

Policjanci tłumaczyli pracownikom GOPS jak działają przestępcy dokonujący oszustw, kradzieży, jakich metod używają, aby zmanipulować swoje ofiary, a w efekcie pozbawić ich często oszczędności całego życia.

Policjanci prosili uczestników spotkania, aby te wszystkie informacje przekazali swoim podopiecznym. W ten sposób wspólne działanie policji i instytucji samorządowych, ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród starszych mieszkańców gminy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.