Bulwersujące zdarzenie!

W ubiegłym tygodniu, grupa mieszkańców osiedla Modlin Twierdza, zgłosiła się do mnie z prośbą o upublicznienie zdarzenia jakiego byli świadkami. Rodzina zmarłej młodej kobiety, pozwoliła sobie o umieszczenie w bardzo kulturalny sposób na tablicy ogłoszeń należącej do Rady Osiedla nr.6 nekrologu informującego o dacie obrzędu kościelnego związanego z tym tak bardzo bolesnym wydarzeniem.

Tego rodzaju sposób umieszczania nekrologów należy do rytualnie przyjętej tradycji na terenie naszego osiedla. Po prostu nie ma innych miejsc za wyjątkiem przydrożnych drzew. Jak do tej pory odbywało się to bez żadnych zakłóceń ze strony użytkownika tablic tj. Zarządu Osiedla nr 6. Tak naprawdę to były jedyne informacje na tablicach (nekrologi), ponieważ obecny skład zarządu nic nie robi dla tutejszej społeczności o czym już niejednokrotnie wspominałem. Na dwa dni przed pogrzebem członek zarządu osiedla nr 6 obecnie kandydat na radnego w obecności licznej grupy osób czytających nekrolog podszedł do tablicy zerwał i w wulgarny sposób porwał na strzępy a następnie wyrzucił do pobliskiego kosza na śmieci.

Oburzone tym zdarzeniem wracające z kościoła kobiety starały się zwrócić uwagę młodemu człowiekowi ale nic to nie pomogło. Na skierowane krytyczne uwagi odpowiedział, że tablica jest jego (będąc radnym wystarałem się o tablicę w celu jak najlepszej integracji z mieszkańcami) i tylko on może z tablicy korzystać. Mnie osobiście postawa tego młodego człowieka za bardzo nie dziwi. Jak wszystkim wiadomo, jest członkiem ugrupowania WND a obecnie oznajmił na forach społecznościowych o kandydowaniu na radnego do rady miejskiej z listy WND.

Dziwi mnie tylko to od kogo przyjął takie antychrześcijańskie nawyki. Jak wszystkim wiadomo o czym informowały lokalne media, burmistrz miasta jest bardzo religijny i uczestniczy w pielgrzymkach na Jasną Górę. Były pracodawca też członek WND – dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Modlinie Twierdzy – uczestnik orszaków Trzech Króli to gorący zwolennik wychowania młodzieży w duchu katolickim. Wymienione osoby powinny być zgorszone zachowaniem członka ich organizacji a obecnie ich kandydata na radnego. Może podejmą stosowne kroki a może udadzą że nic się nie stało. Przecież wszystkim wiadomo, że w haśle Wiarygodność, Niezależność, Dialog – nie doszukamy się potwierdzenia tych słów.

Ale jakich mamy radnych (17 na 21 z WND) taką mamy radę. Jaka rada takie miasto. Nadchodzi pora na zmianę, aby lepszą.

Oleksiak Włodzimierz

Ps. Nie robię sobie propagandy przedwyborczej na radnego do rady miejskiej. Zrezygnowałem z kandydowania. interesuje mnie tylko powiat bo to jedyna możliwość poprawy sytuacji w zakresie opieki medycznej (Szpital) wzrost gospodarczy miasta a przez to poprawa życia mieszkańców.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.