Nowy Dwór Maz: Pościg za 41-latkiem uciekającym na motorze

W Nowym Dworze Mazowieckim zakończył się pościg za 41-letnim mężczyzną, który w Skierdach gm. Jabłonna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł na motocyklu. Policjanci ruszyli w pościg i zatrzymali dopiero w Nowym Dworze Mazowieckim na ul. Bohaterów Modlina.

Policjanci z legionowskiej drogówki miejsca interwencji wybierają kierując się nie tylko własną wiedzą i doświadczeniem, ale także sygnałami otrzymywanymi od społeczeństwa np. za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. We wtorek (4.09), około godziny 20. Policjanci pilnowali porządku na ulicy Modlińskiej w miejscowości Skierdy w gm. Jabłonna. W pewnym momencie zauważyli i usłyszeli motocykl zbliżający się w ich kierunku od strony Rajszewa.

Policjant wydał motocykliście widoczny sygnał do zatrzymania się, na co kierujący kawasaki zwolnił, ominął patrol i przyspieszył uciekając motocyklem. Policjanci błyskawicznie wsiedli do nieoznakowanego radiowozu i ruszyli w pościg, który zakończył się kilka kilometrów dalej przed przejściem dla pieszych przy ul. Bohaterów Modlina 20 w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam funkcjonariusze uniemożliwili motocykliście dalszą jazdę. Mundurowi ustalili, że 41-letni Michał M. nie miał uprawnień do kierowania motocyklami, a prawo jazdy na samochód zostało mu odebrane w 2005 roku z powodu przekroczenia dozwolonej liczby punktów karnych. Michał M. wkrótce usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem za jazdę bez uprawnień oraz nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.