Nasielsk: Ćwiczenia „Kolej 2018”

W piątkowe przedpołudnie w Nowych Pieścirogach gm. Nasielsk odbyły się powiatowe ćwiczenia zgrywające działania różnych służb w sytuacji wystąpienia katastrofy kolejowej. W ćwiczeniach udział wzięli policjanci, strażacy i ratownicy.

Według scenariusza na torach do doszło do zderzenia pociągu Kolei Mazowieckich z samochodem osobowym. W Wyniku zderzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu zaś 5 osób zostało rannych.

Organizatorem ćwiczeń było Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim. W akcji brały udział zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim. Jako wsparcie w działaniach zadysponowano również Powiatowy Pluton Ratowiczy „Katastrofa” w skład którego wchodzi OSP Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Zakroczym i OSP Trębki Nowe. Na miejsce przybyła również jednostka OSP Nasielsk i OSP Ratownictwo Wodne.

W ćwiczeniach udział brali również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz z Komisariatu Policji w Nasielsku. Powiatowym ćwiczeniom przyglądali się włodarze poszczególnych gmin oraz pracownicy wydziałów Zarządzania Kryzysowego.

Epizod zakładał również poza wypadkiem i udzieleniem pomocy poszkodowanym, poszukiwania dwóch osób, które oddaliły się z miejsca wypadku. W tym celu zadysponowano 3 psy z OSP Ratownictwo Wodne. Jedna z osób została odnaleziono w pobliżu miejsca zdarzenia a kolejna w pobliskim lesie.

Za pozorację w trakcie ćwiczeń odpowiedzialni byli druhowie z OSP Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.