Czosnów: Policjanci zlikwidowali dwie plantacje konopi

Policjanci z Czosnowa zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich, znajdujące się na sąsiednich posesjach. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 17 roślin i ponad 100 gramów suszu. Do sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn, właścicieli budynków. Każdy z nich usłyszał zarzut uprawy konopi. Decyzją prokuratury podejrzani trafili pod dozór policji. Teraz może grozić im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Czosnowa, realizując zadania zwalczania przestępczości narkotykowej, zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich. Pierwsza znajdowała się w ogrodzie za budynkiem mieszkalnym. Druga na sąsiedniej posesji w tunelu foliowym, zamaskowana warzywami. Kilka sadzonek rosło również w doniczkach. Pozostałe rośliny suszyły się na strychu oraz w specjalnie przygotowanym do tego celu urządzeniu. Podczas przeszukania pomieszczeń mundurowi odnaleźli również ponad 100 gramów gotowego suszu roślinnego.

Właściciele poszczególnych posesji zostali zatrzymani, a „znalezisko” trafiło do policyjnego depozytu. 36-letni Robert S. i 32-letni Mirosław M. usłyszeli zarzut uprawy konopi innych niż włókniste. Obaj decyzją prokuratora trafili pod dozór policji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.