Czy to miasto, czy to wieś!

Okres wakacyjny to czas kiedy można podróżować po kraju i bacznie obserwować jak przebiega rozwój naszych miast i wsi. Widać ogromne zmiany na plus. Kolorowe dzielnice, czyste ulice i pobocza a przede wszystkim zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa i miejsc do kulturalnego spędzania czasu po ciężkiej pracy.

Wystarczy pojechać do pobliskich miejscowości takich jak; Pomiechówek, Serock, Nieporęt, Legionowo, Pułtusk, czy Płońsk i zobaczyć ogromny rozwój oraz wielką dbałość o byt mieszkańców i zadać sobie pytanie.- dlaczego tak nie jest u nas?

Przecież tam mieszkają tacy sami mieszkańcy jak my. Po głębokiej analizie przedstawionej sytuacji można dojść do jednego wniosku. Dobro i zadowolenie mieszkańców zależy od sprawowania wybranej w sposób demokratyczny władzy samorządowej – burmistrza i radnych. Wszędzie potrafią a u nas w Szczęśliwym Nowym Dworze nie. I to jest całe zło.

Jako przykład nieudolności gospodarowania i zarządzania przez władze, może służyć obraz centrum miasta które praktycznie nie istnieje. Przez brak wizji rozwoju miasta została zniszczona drobna działalność gospodarcza. Właściciele sklepów, zakładów rzemieślniczych, placówek gastronomicznych zostali zmuszeni do zaprzestania prowadzenia działalności ze względu na systematyczne obumieranie miasta poprzez wprowadzanie zagranicznych molochów handlowych. Inny ale bardzo ważny problem to możliwość zaparkowania pojazdu w tzw. godzinach pracy. Przyjezdni w celu dokonania zakupu lub załatwienia sprawy urzędowej mają poważny problem z zaparkowaniem pojazdu. Praktycznie w godzinach pracy urzędów miejskich, sadów, banków, jest to nie możliwe ze względu na zajęcie wszystkich miejsc postojowych przez pracowników tych instytucji. Dlatego też potencjalni klienci, petenci wolą rezygnować z usług świadczonych w centrum tak wg .propagandy będącego przy władzy ugrupowania „Szczęśliwego Nowego Dworu”.

I jak tu żyć panie burmistrzu? Obecnie tak szybko przed wyborami budowane ścieżki rowerowe tego problemu nie rozwiążą. Istniejące od kilkunastu lat zaniedbania trzeba jak najszybciej usunąć. Ale kto to zrobi? Mam nadzieję, że nadchodzące wybory i mądrość mieszkańców ten wstydliwy problem szybko rozwiążą.

Na pewno nie zrobi tego ugrupowanie sprawujące obecnie władzę propagujące szczytne hasła: Wiarygodność, Niezależność, Dialog. Po prostu zatracili kontakt z realnymi potrzebami swoich wyborców.

Ale jakich mamy radnych taką mamy radę jaką radę takie miasto. Nadchodzi pora na zmianę aby na lepszą.

Włodzimierz Oleksiak

Ps. Pozdrawiam recenzentów moich felietonów i proszę o przedstawienie przynajmniej jednego kontrargumentu potwierdzonego konkretnym, prawdziwym przykładem. To co przedstawiam, dokumentuję aktualnymi zdjęciami oraz podpisuję się pod każdym tekstem w przeciwieństwie do moich adwersarzy.

Prezentowane zdjęcia pokazują obraz miejsc parkingowych. Parkowanie w Legionowie oraz Nowym Dworze Mazowieckim. Pozostawiam do oceny.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.