Kronika Kryminalna od 9 do 15 lipca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Kryminalną za okres od 9 do 15 lipca br. Materiał przygotowany został przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NASIELSK
ul. Warszawska – kradzież gołębi

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y w okresie od 7 do 9 lipca, dokonał/li kradzieży 28 szt. gołębi z woliery. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 600 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nasielskim komisariatem.

POMIECHÓWEK
Wymysły – nietrzeźwy kierujący

14 lipca przed 15.00, policjanci nowodworskiej prewencji zatrzymali do kontroli 69-letniego kierującego osobowym Fiatem. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

LEONCIN
Nowa Mała Wieś – kradzież ryb

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y w okresie od 1 do 9 lipca, dokonał/li odłowu ryb-karpia i tołpygi. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 3000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z czosnowskim komisariatem.

ZAGINĘŁA MARTA BORZYŃSKA
Wydział kryminalny KPP w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzi poszukiwania za zaginioną Martą Borzyńską córką Roberta, która po raz ostatni widziana była 10 lipca 2018 roku w miejscu zamieszkania. Wszystkie osoby mogące pomóc w odnalezieniu zaginionej, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim pod numerem telefonu 22 775 22 01-04 lub z najbliższą jednostką policji na terenie całego kraju.
więcej – https://wirtualnynowydwor.pl/wagrodno-poszukiwania-zaginionej-marty-borzynskiej/

OBCHODY 99. ROCZNICY POWSTANIA POLICJI PAŃSTWOWEJ
13 lipca o 12.00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się oficjalne uroczystości z okazji 99. rocznicy powstania Policji Państwowej. Na obchody przybył Zastępca Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. Krzysztof Smela. Policjanci zostali mianowani na wyższe stopnie policyjne. W sumie w tym roku zostało awansowanych 58 funkcjonariuszy.
więcej – https://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-99-rocznica-powstania-policji-panstwowej/

WAKACYJNE KONTROLE AUTOKARÓW
Rozpoczęły się wakacje. Wraz z początkiem letniej przerwy od szkoły, rozpoczną się wyjazdy dzieci na wypoczynek. Aby mieć pewność, że nasze dziecko pojedzie w trasę sprawnym autokarem i z trzeźwym kierowcą, możemy o pomoc poprosić nowodworskich policjantów. Funkcjonariusze sprawdzą pojazd i kierującego. Co najmniej tydzień przed wyjazdem należy skontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego tel. 22 60-44-237, z dyżurnym komendy tel. 22 775-22-01 do 04 lub poprzez e-mail: [email protected].

podkom. Szymon Koźniewski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.