Nasielsk: Zatrzymano podpalaczy budynku komunalnego

Policjanci z Nasielska zatrzymali trzech mężczyzn, mieszkańców gminy, podejrzanych o podpalenie budynku komunalnego w Nowych Pieścirogach. Wszyscy usłyszeli zarzut z art. 163 kodeksu karnego. Dwóch trafiło pod dozór policji, a jeden został aresztowany na 3 miesiące. Teraz może im grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

1 lipca br. w Nowych Pieścirogach, gm. Nasielsk doszło do pożaru budynku komunalnego. Żywioł strawił doszczętnie zabudowę. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Po akcji gaśniczej policjanci wraz z biegłym przystąpili do wyjaśnienia okoliczności powstania pożaru. W wyniku przeprowadzonych czynności, śledczy wstępnie ustalili, że przyczyną było podpalenie.

Policjanci z Nasielska do tej sprawy zatrzymali trzech mężczyzn. 29-letniego Adama R., 26-letniego Macieja Ś., i 25-letniego Cezarego W. Podejrzani w rozmowie z funkcjonariuszami nie byli w stanie wyjaśnić co spowodowało takie ich działanie. Wszyscy usłyszeli zarzut z art. 163 §1 pkt.1 kodeksu karnego. Decyzją sądu 29 i 25-latek trafili pod dozór policji, a 26-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

KPP Nowy Dwór

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.