Płynne posługiwanie się językiem obcym pozwala na znalezienie wymarzonej pracy i wynegocjowanie znacznie lepszych warunków finansowych. Warto zatem zainwestować czas i pieniądze w naukę, gdyż inwestycja ta szybko nam się zwróci. Jak szybko nauczyć się języka obcego? Oferowane dziś kursy językowe przybierają najróżniejsze formy, jednak do najbardziej atrakcyjnych form nauki niewątpliwie zaliczają się obozy językowe. Co przemawia na ich korzyść?
Najważniejsze zalety
Wybierając się na obóz językowy musimy zarezerwować sobie przynajmniej kilka dni wolnych, podczas których przestawimy się na mówienie i myślenie w języku angielskim. Niestety tego samego efektu nie uda nam się uzyskać przy klasycznych kursach, trwających zwykle 2-3 godziny w tygodniu. Zagraniczny obóz lub pobyt w tzw. wiosce językowej to również możliwość kontaktu z native speakerami z całego świata i całkowity zakaz porozumiewania się w języku polskim. Taka sytuacja niezwykle pozytywnie przekłada się na przełamanie bariery językowej oraz „osłuchanie” się z językiem i różnymi akcentami. Wyjazd na obóz językowy to również możliwość poznania nowego miejsca oraz nawiązania nowych, międzynarodowych przyjaźni.
Najważniejsze wady
Mówiąc o wadach trzeba niewątpliwie wspomnieć o kosztach obozów językowych. Wybierając się na zagraniczny obóz musimy się liczyć z wydatkiem wynoszącym około 5-6 tysięcy złotych. Pobyt w wiosce językowej będzie rozwiązaniem zdecydowanie tańszym (około 3-4 tysiące złotych), jednak nadal znacznie droższym aniżeli tradycyjny kurs językowy w kilkuosobowej grupie.
Optymalne rozwiązanie
Wybierając najlepsze dla siebie rozwiązanie, należy przede wszystkim przeanalizować swoje możliwości finansowe oraz potrzeby. Jeśli zależy nam na szybkich efektach i nauce języka w międzynarodowym środowisku, powinniśmy się zdecydować na obóz językowy. Jeśli bardziej niż na czasie nauki musimy się koncentrować na kwestiach finansowych, lepszym rozwiązaniem będzie kurs klasyczny. Warto jednak wybrać taki kurs, który odbywa się w niewielkich grupach i prowadzony jest przez native speakerów. (źródło: http://angloville.pl/)