Dni Twierdzy Modlin

W najbliższy weekend od 19 do 21 sierpnia odbędą się Dni Twierdzy Modlin. Organizatorzy przygotowali masę atrakcji. Pamiętajcie, że Twierdza skrywa wiele sekretów wartych odkrycia oraz wiele miejsc wartych zobaczenia.

Atrakcje na najbliższy weekend:
Piątek 19.08.2022:
– W piątek o 15:00 STARTUJEMY zaczynając od Zlotu Detektorystów, który będzie trwał aż do niedzieli. Uczestnicy imprezy będą prowadzili poszukiwania przy pomocy wykrywaczy metali. Znalazcy najciekawszych zabytków otrzymają atrakcyjne nagrody.

– O godzinie 20.00 rusza nocne zwiedzanie. Zapisy prowadzone są elektronicznie.

Sobota 20.08.2022:
– W sobotę startujemy o godzinie 10.00 w strefie Wieży Czerwonej, gdzie będą odbywały się pokazy sprzętu wojskowego przygotowane przez żołnierzy i rekonstruktorów.
– Od godziny 11.00 co godzinę będzie można wejść z przewodnikiem na teren dziedzińca koszar.

Niedziela 21.08.2022:
– W niedzielę zapraszamy na piknik rodzinny.
– Będzie dużo atrakcji dla naszych najmłodszych CUDAKÓW!
– Nie zabraknie także stoisk militarnych.
– O godzinie 12 kończymy Zlot Detektorysów.

W ciągu tych 3 dni koniecznie skorzystaj ze wszystkich atrakcji jakie oferuje Twierdza Modlin:
– CENTRUM EDUKACJI HISTORYCZNEJ – PROCHOWNIA 197.
Multimedialna wystawa poświęcona obronie Modlina w 1939 roku. Wizyta w gabinecie generała Thommee dostarczy Ci niesamowitych wrażeń.

TARASY WIDOKOWE WIEŻY CZERWONEJ
Koniecznie musisz wejść na tarasy widokowe WIEŻY CZERWONEJ i ujrzeć Twierdzę Modlin z góry! Z tej perspektyw poznasz piękno naszej okolicy i ogrom tego budynku! Zapewniamy także wspaniały widok na spichlerz.

SPACER Z PRZEWODNIKIEM
Lubisz aktywnie spędzać czas? A więc wskakuj w wygodne buty, spakuj do plecaka litr wody i ruszamy! Nasi przewodnicy pokażą Ci twierdzę, jakiej jeszcze nie znałeś. Zaprowadzą Cię w miejsca ogólnie niedostępne i odpowiedzą na każde pytanie!

PRZEJAŻDŻKA Z HISTORIĄ
Zapraszamy na niezapomnianą przejażdżkę – EKO-BUSEM!!! Po której zdobędziecie wiedzę o Twierdzy Modlin. Jest to zwiedzanie z audioprzewodnikiem dla tych, którzy chcą poznać sekrety Twierdzy, ale wolą to zrobić elektrycznym busem, a nie pieszo. Baśka i Wojtek zabiorą Was na wycieczkę po malowniczej XIX wiecznej Twierdzy Modlin.

Więcej informacji znajdziecie na stronie:
https://www.facebook.com/twierdzamodlinofficial

* Spotykamy się w sobotę i niedziele br. pod Centrum Edukacji Historycznej – Prochownia 197, ul. Gen. Bema 200C, 05-160 Nowy Dwór Mazowiecki.
* Na teren wjedziesz przez szlaban ( Wjazd A ) na skrzyżowaniu ulic Bema i Poniatowskiego.
NIE MOŻE CIEBIE ZABRAKNĄĆ!

Nasz portal objął patronat medialny nad wydarzeniami w Twierdzy Modlin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.