Dzielnicowi zabezpieczyli marihuanę u 28-latka

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi czosnowskiej gminy, u którego mundurowi ujawnili 54 gramy marihuany. Został zatrzymany. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

W środę 29 czerwca 2022 r. rano, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czosnowie udali się do Wólki Czosnowskiej. Na jednej z posesji mieli do wykonania czynności z zamieszkującym tam 28- latkiem. Gdy tylko funkcjonariusze weszli do lokalu, poczuli charakterystyczną woń marihuany. Obecny na miejscu mężczyzna był bardzo zaskoczony odwiedzinami policjantów. Nagle zaczęły trząść mu się ręce, unikał też kontaktu wzrokowego z mundurowymi. Niebawem wyjaśniło się, co było tego powodem.

Dzielnicowi zauważyli w pomieszczeniu zajmowanym przez 28- latka susz roślinny. Kolejną ilość zabezpieczyli również z szuflady regału, gdzie była ona ukryta w torebce foliowej. Po zbadaniu substancji testerem narkotykowym okazało się, że to marihuana. W sumie czosnowscy policjanci zabezpieczyli 54,2 grama netto marihuany. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie policji. Czosnowscy śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Mieszkaniec Wólki Czosnowskiej usłyszał już zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia i dobrowolnie poddał karze. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.