Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Kierował pijany i naruszył nietykalność cielesną policjantów

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 52- latkowi, który kilka dni temu podczas interwencji naruszył nietykalność cielesną nasielskich mundurowych i kierował busem, mając w organizmie 2 promile alkoholu. Został ujęty przez innego uczestnika ruchu drogowego. Postępowanie jest nadzorowane przez pułtuską prokuraturę.

Kilka dni temu do dyżurnego Komisariatu Policji w Nasielsku wpłynęło zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy, w miejscowości Mogowo. Za chwilę oficer dyżurny otrzymał kolejną interwencję, dotyczącą awantury z pijanym, agresywnym mężczyzną. Funkcjonariusze nasielskiego komisariatu natychmiast udali się na miejsce. Przy drodze zauważyli zaparkowanego busa, a nieopodal awanturującego się mężczyznę.

Jeden ze zgłaszających przekazał funkcjonariuszom, że kiedy wracał pieszo do domu, zatrzymał się obok niego bus. 31- latek wyczuł od siedzącego za kierownicą volkswagena mężczyzny, silną woń alkoholu. Zabrał mu więc kluczyki od auta, uniemożliwiając dalszą jazdę. Znany mu osobiście 52- latek pozostawił pojazd przy drodze i poszedł na pobliską posesję, gdzie wszczął awanturę z mieszkającą tam 35- latką. Kobieta zadzwoniła na policję.

Na widok interweniujących mundurowych, mieszkaniec nasielskiej gminy stał się jeszcze bardziej pobudzony, nie stosował się do wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń, a następnie zaczął szarpać policjantów za mundury. Po przewiezieniu 52- latka do nasielskiego komisariatu, policjanci zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że zatrzymany w wydychanym powietrzu miał aż 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu też prawo jazdy.

Nasielscy śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili mężczyźnie zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji oraz kierowania pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. 52- latkowi grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.