Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie

W tym tygodniu policjantki z nowodworskiej komendy odwiedziły podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas. Podczas spotkania przekazały uczestnikom wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wypoczynku podczas wakacji, w tym nad wodą. Poinformowały również jak nie paść ofiarą oszustwa oraz o zachowaniu ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Na koniec opowiedziały o zawodzie policjanta oraz zaprezentowały sprzęt służbowy i elementy umundurowania.

W poniedziałek 27 czerwca br. funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim udały się na ul. Chemików, do Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej. Odwiedziły podopiecznych tej instytucji i przeprowadziły z nimi prelekcję na temat bezpieczeństwa. Głównym tematem było omówienie podstawowych zasad poruszania się po drodze. Nie zabrakło również informacji dotyczących zachowania ostrożności podczas wypoczynku na świeżym powietrzu w okresie urlopowo- letnim, szczególnie w rejonie akwenów wodnych.

Policjantki ostrzegły uczestników o zachowaniu czujności podczas kontaktów z osobą obcą, przekazały cenne wskazówki co zrobić gdy znajdziemy się w sytuacji zagrożenia i jakie informacje przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 112. Podopieczni dowiedzieli się także o metodach działania oszustów oraz uzyskali wiedzę jak nie paść ich ofiarą i zachować czujność w takich sytuacjach. Na koniec funkcjonariuszki opowiedziały o specyfice zawodu policjanta. Nie mogło zabraknąć również pokazu policyjnego sprzętu oraz elementów umundurowania. Wszyscy uczestnicy spotkania byli bardzo zaangażowani w zajęcia, zadawali mnóstwo ważnych i ciekawych pytań dotyczących poruszania się po drodze, zasad bezpieczeństwa oraz z ciekawością słuchali o specyfice zawodu policjanta. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej i rodzinnej atmosferze.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.