Podsumowanie Debat Społecznych

W tym tygodniu odbyły się debaty społeczne dla mieszkańców gmin: Pomiechówek, Czosnów i Leoncin. Wzięli w nich udział funkcjonariusze nowodworskiej policji, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz mieszkańcy poszczególnych gmin. Podczas spotkań rozmawiano na temat bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

28 i 29 czerwca 2022 r. odbyły się debaty społeczne dla mieszkańców gminy Pomiechówek, Czosnów i Leoncin. W spotkaniach udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim mł. insp. Rafał Trzaskoma, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Sebastian Podgórski, Komendant Komisariu Policji w Pomiechówku podkom. Maciej Skibiński, Komendant Komisariatu Policji w Czosnowie asp. sztab. Dariusz Liwski oraz dzielnicowi. Przybyli również przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego: Wójt Gminy Czosnów Antoni Kręźlewicz, Zastępca Wójta Gminy Leoncin Benedykt Mucha, Zastępca Wójta Gminy Pomiechówek Mariusz Łempicki, Przewodniczący Rady Gminy w Czosnowie Marek Zielski, a przede wszystkim mieszkańcy.

Podczas debaty przedstawiono prezentację multimedialną, zawierającą dane statystyczne dotyczące ilości przestępstw w 7 najbardziej uciążliwych społecznie kategoriach, stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie poszczególnych gmin oraz ilości naniesionych na mapę zagrożeń.

Zaprezentowano Krajową Mapę Zagrożeń i Bezpieczeństwa, aplikację „Moja Komenda” z bazą teleadresową wszystkich jednostek policji na terenie naszego kraju, przekazano ponadto informacje na temat dzielnicowych, pełniących służbę w poszczególnych miejscowościach.

Drugą część spotkania przeznaczono na dyskusję. Uczestniczący w spotkaniu mieszkańcy zadawali pytania przybyłym na debatę gościom. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w miejscu zamieszkania i jego najbliższej okolicy. Wszystkie wnioski uczestników debaty zostały zapisane i będą uwzględniane w toku pełnionej służby.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.