Miał zakaz i 2,5 promila

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 33- latkowi, którego w weekend zatrzymali do kontroli drogowej policjanci nasielskiej prewencji. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, a w organizmie miał 2,5 promila alkoholu.

Wieczorem 25 listopada br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nasielsku patrolowali rejon miejscowości Mogowo. O godz. 21:25 zauważyli volkswagena, który nie trzymał prostego toru jazdy. Mundurowi podejrzewali, że kierujący nim mężczyzna może być pijany. Postanowili więc zatrzymać pojazd do kontroli.

Już na początku interwencji wyczuli od siedzącego za kierownicą 33- latka silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Mieszkaniec nasielskiej gminy w wydychanym powietrzu miał aż 2,5 promila alkoholu. Na tym nie koniec. Sprawdzenie w systemie wykazało, że obywatel Ukrainy, posiada wydany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obowiązujący przez okres 36 miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym, 33- latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.