Śmiertelne potrącenie przez pociąg Intercity w Mogowie

W sobotę (13.01) chwilę przed godziną 8:30 w Mogowie gm. Nasielsk pociag Intercity relacji Gdynia – Zakopane, potrącił mężczyznę przechodzącego przez tory w miejscu niedozwolonym. Przybyły na miejsce lekarz, stwierdził zgon 86-latka. O zdarzeniu powiadomiony został prokurator rejonowy z Pułtuska, który wykona czynności procesowe. Pasażerom pociągu nic się nie stało.

Pociągiem do Zakopanego podróżowało 300 pasażerów. Przewoźnik postanowił, że wszyscy podróżni przesiądą się do pociągu Pendolino jadącego z Gdyni. Strażacy na miejscu zdarzenia zabezpieczą bezpieczne przejście pasażerów do drugiego pociągu.

Do czasu zakończenia czynności z udziałem prokuratora, ruch na szlaku Nasielsk  – Modlin odbywać się będzie po jednym torze. W związku z tym wystąpią opóźnienia pociągów kursujących po tej trasie.

Policjanci ustalili, że ofiarą wypadku jest 86-letni mieszkaniec gminy Nasielsk. Funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu maszynistę i kierownika pociągu. Obaj byli trzeźwi.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.