Nowy sprzęt dla OSP Ratownictwo Wodne

Nowe radiostacje, wyważarka do drzwi czy agregaty prądotwórcze, to sprzęt który otrzymała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne. Zakup możliwy był dzięki dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Łączny koszt zakupów to ponad 80 tysięcy złotych.

– Po raz kolejny mamy okazję spotkać się na przekazaniu sprzętu dofinansowanego z budżetu województwa mazowieckiego przy udziale środków samorządu miejskiego. Dzięki temu wspólnemu zakupowi, nasza jednostka wzbogaciła się o sprzęt indywidualnego użytku jak i agregaty i inne sprzęty, które posłużą do poprawy poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Mamy doskonale przeszkolonych ludzi i należy im się sprzęt najnowszej generacji, który niestety musi być wykorzystywany nie tylko do ćwiczeń ale i do realnych działań – mówi Jacek Kowalski burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego.

Jednostka pozyskała zestaw hełmów oraz radiostacji i oświetlenia dla sekcji poszukiwawczo – ratowniczej, która prowadzi poszukiwania osób zaginionych na terenie nie tylko powiatu ale i całego kraju. Agregaty prądotwórcze posłużą również do zapewnienia dostępu do prądu w terenie, podczas działań ratowniczych. Sprzęt znajduje się już w podziale bojowym jednostki i w każdej chwili może zostać wykorzystany do działań.

– OSP Ratownictwo Wodne to takie zabezpieczenie części miasta po modlińskiej stronie miasta – są zawsze pierwsi przy pożarach czy wypadkach ale działają również na wodzie a w mieście mamy trzy rzeki. Jednostka prowadzi również działania w odległych rejonach w Polsce, bo jest jednostką wyspecjalizowaną w dziedzinie takiej, której mało jednostek potrafi działać. – dodaje burmistrz Kowalski.

– Sprzęt będzie nam służył przy różnego rodzaju akcjach związanych z poszukiwanień osób zaginionych. Najwięcej akcji mamy po stronie modlińskiej ale działamy w sąsiednich miejscowościach Zakroczymiu czy Pomiechówku i wspieramy tamtejsze jednostki – mówi Mariusz Torbus prezes OSP Ratownictwo Wodne.

Jednostka pozyskała nowoczesne radiostacje cyfrowe, co pozwoli na prace w miejscach, gdzie zapewniona będzie lepsza łączność. W działaniach ratowniczych druhowie będą mogli wykorzystywać również wyważarkę do drzwi czy czujnik wielogazowy.

 – Przykro mi, że nie mogłem przyjechać na przekazanie sprzętu dla jednostki OSP Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze. Wiele dobrego słyszałem na temat jednostki i jej działań, zarówno na lądzie jak i na wodzie. Niech ten sprzęt służy dla ratowania życia i zdrowia mieszkańców. Serdecznie gratuluję burmistrzowi Jackowi, Prezesowi OSP Mariuszowi i Norbertowi, z którym bardzo często prowadziliśmy rozmowy na temat potrzeb. Podoba mi się montaż finansowy zakupu sprzętu, współfinansowanie przez gminę, OSP i Urząd Marszalkowski. Wspólnie możemy więcej – mówi Piotr Kandyba Poseł na Sejm RP.

Łączny koszt zakupu sprzętu to 80 tysięcy złotych. Połowę środków przekazał Samorząd Województwa Mazowieckiego. 20 tysięcy to wspracie Samorządu Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Kolejne 20 tysięcy to środki własne jednostki zarobione podczas licznych zabezpieczeń czy obstaw przeciwpożarowych.

 

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.