Kontrole legalności pobytu na nowodworskim lotnisku

Funkcjonariusze z Zespołu do spraw Cudzoziemców Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin w ramach swoich obowiązków służbowych przeprowadzają kontrole legalności pobytu cudzoziemców na terenie Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. W miniony weekend podczas takich kontroli ujawnili pięciu cudzoziemców, którzy naruszyli przepisy pobytowe obowiązujące na terenie naszego kraju.

Poddany kontroli obywatel Uzbekistanu, który przyleciał ze Sztokholmu nie posiadał na terenie RP tytułu pobytowego, tym samym przekroczył granicę Polski wbrew przepisom. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz otrzymał decyzję zobowiązującą go do powrotu.

Tytułu pobytowego nie posiadał też przylatujący z Rzymu obywatel Gambii, mężczyzna posiadał przy sobie potwierdzenie złożenia wniosku o kartę pobytu we Włoszech. Za nielegalny wjazd do Polski został ukarany mandatem karnym.

Przylatujący z Porto obywatel Kamerunu, który miał prawo pobytu wyłącznie na terenie Portugali, podobnie jak jego rodak przylatujący z Madrytu mający prawo pobytu na terytorium Hiszpanii, otrzymali mandaty za przekroczenie granicy państwowej RP wbrew przepisom i zostali pouczeni o obowiązku niezwłocznego opuszczenia Polski.

Obywatel Gruzji, który przyleciał ze Sztokholmu wykorzystał czas pobytu w strefie Schengen, za wjazd wbrew przepisom został również ukarany mandatem karnym.

W sumie funkcjonariusze z nowodworskiej placówki nałożyli mandaty karne na kwotę 2400 zł.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.