Dzielnicowy na spotkaniach w Czosnowie i Małocicach

Asp. Kamil Maciejko odwiedził wczoraj przedszkole w Czosnowie oraz Szkołę Podstawową w Małocicach. Podczas spotkań opowiedział dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w szkole i poza nią oraz zachowaniu ostrożności podczas wypoczynku na świeżym powietrzu, szczególnie w okresie wakacyjnym. Przybliżył również najmłodszym specyfikę zawodu policjanta.

W poniedziałek 30 maja br. dzielnicowy z Komisariatu Policji w Czosnowie przeprowadził kolejne spotkania z uczniami placówek edukacyjno- oświatowych na terenie gminy Czosnów. Tym razem odwiedził oddziały przedszkolne z Zielonej Akademii w Czosnowie oraz klasy I-III ze Szkoły Podstawowej w Małocicach. Policjant opowiedział dzieciom biorącym udział w zajęciach o podstawowych zasadach ruchu drogowego. Zwrócił także uwagę na bezpieczeństwo uczniów w czasie pobytu w szkole i poza nią.

Podczas prelekcji dzielnicowy przypomniał uczestnikom numer alarmowy 112, w jakich sytuacjach należy z niego korzystać oraz informacje, które w pierwszej kolejności trzeba przekazać dyspozytorowi. Funkcjonariusz zwrócił ponadto uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności podczas wypoczynku na świeżym powietrzu, nad wodą, szczególnie w okresie wiosenno- letnim.

Spotkania przebiegły w miłej atmosferze, a uczniowie i przedszkolaki aktywnie i z zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.