Mandaty i utrata prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

W ostatnich dniach funkcjonariusze nowodworskiego ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość. Skończyło się to dla nich utratą prawa jazdy oraz wysokimi mandatami. Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

27 maja br. o godz. 17:20 na drodze nr 571 w Borkowie, policjanci drogówki zauważyli jadącą z dużą prędkością skodę. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego nią 44- latka do kontroli drogowej. Okazało się, że mieszkaniec Nasielska przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 56 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy.

29 maja 2022 r. o godz. 22:30 na drodze nr 62 w Zakroczymiu, w ręce policjantów ruchu drogowego wpadł kolejny pirat drogowy. Użyte przez policjantów urządzenie wskazało, że 19- letni kierowca opla na obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 105 km/h, tym samym ponad dwukrotnie przekraczając dozwoloną prędkość. Na 19- latka z Płocka mundurowi nałożył mandat w kwocie 1500 zł oraz zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Przypominamy, że nadmierna prędkość nadal jest główną przyczyną wypadków drogowych. Policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialność za kierownicą.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.