Dzielnicowy z wizytą u przedszkolaków

Policjant z czosnowskiego komisariatu odwiedził dzieci z „zerówki” w Leoncinie. Podczas spotkania rozmawiał z nimi o bezpieczeństwie na drodze, podczas zabaw na świeżym powietrzu, ostrożności w kontaktach z osobą obcą oraz sytuacjach w jakich należy zadzwonić na numer alarmowy 112. Opowiedział też najmłodszym o zawodzie policjanta. Całe spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze, a dzieci były zachwycone wizytą funkcjonariusza.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Czosnowie dbają o to, aby najmłodsi mieszkańcy gminy byli na bieżąco edukowani z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa. W ramach profilaktyki dzielnicowy asp. Kamil Maciejko kilka dni temu odwiedził grupę 40 uczniów z klas „0”, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leoncinie.

Podczas zajęć dzieci mogły posłuchać na czym polega praca policjanta i jaki sprzęt wykorzystuje podczas codziennej służby, a nawet wsiąść do policyjnego radiowozu. Najmłodsi dowiedzieli się czym jest bezpieczeństwo i jak można samodzielnie o nie zadbać. Funkcjonariusz poruszył podczas prelekcji tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wypoczynku na dworze, noszenia w widocznym miejscu elementów odblaskowych, ostrożności w kontaktach z osobą obcą oraz sytuacjach kiedy należy zadzwonić na numer alarmowy 112.

Dzieci były bardzo zadowolone z odwiedzin dzielnicowego, ze skupieniem słuchały cennych rad policjanta i bez problemu odpowiadały na wszystkie zadawane przez niego pytania, związane z bezpieczeństwem.

podkom. Joanna Wielocha