Dzień Strażaka w Cieksynie

W sobotę, 6 maja, w Cieksynie odbyła się uroczystość związana z obchodami Dnia Strażaka. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 16:00 mszą św. w kościele św. Doroty, którą celebrował proboszcz ks. kanonik Ryszard Kolczyński. W pięknych słowach dziękował strażakom za ich służbę, oddanie i odwagę niesienia pomocy bliźnim.

Następnie wszyscy udali się do strażnicy OSP Cieksyn. Po złożeniu meldunku przez Naczelnika jednostki OSP Cieksyn Pana Roberta Olczaka Prezesowi Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Panu Andrzejowi Hiszpańskiemu, wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpił czas na oficjalne przemówienia. Uroczystość poprowadziła druhna Ewelina Sitkiewicz.

Życzenia strażakom z okazji ich święta złożyli: Pan Andrzej Sosnowski – Prezes OSP Cieksyn, Pan Bogdan Ruszkowski – Burmistrz Nasielska, Pan st. bryg. Stanisław Brzozowski – Komendant Powiatowy PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, Pan Andrzej Hiszpański – Prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP w Nowym Dworze Mazowieckim, Pan Paweł Calak – Wicestarosta Nowodworski, Pani Monika Nojbert – dyrektor MOPS oraz Pan Radosław Kasiak – Radny Powiatu Nowodworskiego.

Wielkie gratulacje i podziękowania należą się Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z OSP Cieksyn, która brała czynny udział w wydarzeniu.

Wydział Organizacji i Promocji

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.