Zgłoszenie o zaginięciu dwóch nastolatek z gminy Nasielsk, których życie mogło być zagrożone, postawiło w stan gotowości policjantów nowodworskiej komendy. Dzięki intensywnym działaniom poszukiwawczym, podjętym od razu po przyjęciu zgłoszenia, zaginione odnaleziono. 17-tka i 19-latka trafiły do szpitala w celu oceny stanu ich zdrowia. W działaniach brali udział nowodworscy policjanci, strażacy, psy policyjne i ratowniczo-poszukiwawcze, policyjny śmigłowiec, dron i quady.

Wczoraj przed godziną 14-tą do dyżurnego Komisariatu Policji w Nasielsku wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 17-latki i jej 19-latniej koleżanki. Z treści zawiadomienia wynikało, że życie i zdrowie młodych mieszkanek gminy Nasielsk może być zagrożone.

Kategoria zgłoszenia wymagała szybkiej reakcji policjantów. Natychmiast zostały podjęte działania poszukiwawcze. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim udali się do miejsca zamieszkania nastolatek, gdzie po raz ostatni były widziane.

Funkcjonariusze rozpoczęli działania poszukiwawcze, podzielili się na zespoły, wyznaczyli sektory. Sprawdzali przystanki autobusowe, trasy komunikacyjne i lasy w rejonie gminy Nasielsk.

Do działań włączyły się okoliczne zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna-Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy wraz z psami poszukiwawczo-ratowniczymi, wykorzystano też quady. Na miejscu był również policyjny przewodnik psa służbowego, policjanci z Oddziałów Prewencji. Do poszukiwań wykorzystany został również policyjny śmigłowiec oraz dron.

Po około 3 godzinach od zgłoszenia, w wyniku szeroko zakrojonych działań, w trudno dostępnym rejonie, strażacy odnaleźli zaginione nastolatki. Dziewczyny zostały dowiezione do miejsca zamieszkania, następnie przekazano je załodze karetki, która zabrała nastolatki do szpitala, w celu oceny stanu zdrowia.

Dzięki współpracy i zaangażowaniu wszystkich służb, akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Dwa uratowane ludzkie życia dały wielką satysfakcję z wzorowo wykonanej pracy.

st. asp. Joanna Wielocha

Foto: OSP Ratownictwo Wodne

Zobacz również