Gmina Czosnów pozyskała dofinansowanie na zakup sprzętu dla OSP

Gmina Czosnów pozyskała dofinansowanie na zakup wyposażenia i sprzętu na powierzenie realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia i rozwoju systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacji przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem.

W dniu 29 grudnia 2023 r. odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu i wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Czosnów.

W ramach zadania OSP Krogulec otrzymała: lekki zestaw do stabilizacji i zestaw podpór do szybkiej stabilizacji na łączną kwotę 39 330,00 zł.

OSP Kazuń Polski otrzymała rozpieracz kolumnowy, wspornik progowy oraz przyczepkę transportową na łączną kwotę 40 819,48 zł.

Sprzęt, który trafił do strażaków został oznaczony logiem Ministerstwa Sprawiedliwości i Funduszu Sprawiedliwości oraz tekstem „Współfinansowano ze środków – Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

Zakupiony sprzęt przyczyni się do poprawy efektywności podejmowanych działań ratowniczych podczas udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełniania przestępstw i zdarzeń będących bezpośrednim zagrożeniem zdrowia i życia, jak również do poprawy warunków pracy strażaków. Dzięki realizacji przedsięwzięcia podniesiona zostanie jakość w doposażeniu jednostki oraz zwiększy się zdolność do działań ratowniczych.

Całkowity koszt realizacji projektu: 80 149,48 zł, w tym:
– dotacja z Ministerstwa Sprawiedliwości i Funduszu Sprawiedliwości – 79 347,98 zł,
– wkład własny Gminy Czosnów- 801,50 zł.

Klaudia Sobczyk
Podinsp. ds. księgowości budżetowej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.