Zabytkowy budynek na terenie poligonu Akademi Pożarniczej przeszedł modernizację

Pod koniec grudnia 2023 r. zakończyła się „Modernizacja budynku dydaktyczno-szkoleniowego na terenie Bazy Szkolenia Poligonowego i Innowacji Ratownictwa w Nowym Dworze Mazowieckim”. To największa w ostatnich latach inwestycja budowlana w Akademii Pożarniczej (APoż). Polegała na kompleksowej modernizacji obiektu, przy zachowaniu zabytkowego charakteru bryły i elewacji budynku.

Po przeprowadzonej modernizacji, parter budynku stanowi część dydaktyczną i socjalną, natomiast piętro zostało w całości przystosowane na potrzeby rejonu zakwaterowania kompanii szkolnej. Dostosowano teren przyległy, na którym wykonany został parking oraz infrastruktura techniczna.

Wartość inwestycji to ponad 20 mln zł, współfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025 (…)” oraz środków własnych APoż.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.