Gmina Zakroczym zakupiła trzynaście hektarów ziemi pod park miejski

Centrum Zakroczymia ostatnio zmieniło się diametralnie, zrewitalizowano ulice miasta, rynek, pojawiły się nowe nasadzenia i nowa zieleń. Podczas tych prac zrewitalizowano całą ulicę Rybacką, kupiono mniejsze działki, podpisano umowę użyczenia z parafią rzymskokatolicką. Wszystko po to, żeby tereny wokół kościoła a także za kościołem parafialnym przyciągały mieszkańców i zachęcały do spacerów. Utwardzono parowy zakroczymskie w kostce. Od tego czasu rzeczywiście częściej widać spacerujących, uprawiających nordic walking, czy jeżdżących na rowerach ludzi.

Teraz gmina idzie dalej. Jak informuje burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski, dotychczasowi właściciele nieruchomości położonych nad odnogą Wisły tzw. Łachą zdecydowali o sprzedaży tych nieruchomości. To 13 hektarów pięknych zielonych zadbanych terenów. Jak słyszymy od burmistrza gmina będzie adaptować te tereny pod park miejski.

Jak mówi nam burmistrz Artur Ciecierski „nie mogłem nie podjąć rozmów w tej sprawie, byłbym idiotą a nie gospodarzem, gdyby takie tereny przeszły nam obok przysłowiowego nosa. Otwieramy się na Wisłę, na turystykę, na wypoczynek. Gdy zamykam oczy widzę tutaj piękny park miejski, alejki, plac zabaw, ścieżki edukacyjne, widzę rodziny spędzające tutaj czas. Oczywiście nie zagospodarujemy całości, to tereny zalewowe i tereny dziewicze takowymi pozostaną. Jednak to miejsce ma ogromny potencjał. Jestem dumny, mamy teraz przed sobą piękny cel do zrealizowania i zapewniam, że to tylko kwestia czasu”.

Gmina Zakroczym za 13 hektarową działkę zapłaciła 490.000 złotych. Wkrótce ruszą prace adaptacyjne tego terenu. Gmina jak zapewnia burmistrz wystąpi również o środki unijne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.