Goławice: Spotkanie uczniów z dzielnicowymi

Nieletni wobec prawa – pod takim hasłem trwało spotkanie dzielnicowych z Pomiechówka. Policjanci odwiedzili uczniów szkoły podstawowej w Goławicach Pierwszych. Funkcjonariusze poruszali wiele ważnych tematów dotyczących odpowiedzialności karnej nieletnich. Młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych negatywnych zachowań, przybliżone zostały im także środki wychowawcze stosowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich. Prowadzona pogadanka była doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem.

W piątek (15.02) dzielnicowi z Pomiechówka oraz oficer prasowy nowodworskiej komendy, spotkali się z uczniami klas VI-VII. Podczas prelekcji policjanci omawiali tematy dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Przedstawiony został katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Ponadto przybliżono im środki wychowawcze, jakie może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich. Mundurowi wyjaśnił uczniom pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów oraz kiedy za swoje czyny odpowiada się, jako nieletni, a kiedy już, jako dorosły.

Spotkanie to było również okazją, aby omówić zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Funkcjonariusze pokazali uczniom zagrożenia płynące korzystania z „sieci”. Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów karalnych za pomocą środków przekazu.

KPP Nowy Dwór Maz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.