Lotnisko: Czy PPL sprzeda swoje udziały w nowodworskim lotnisku?

Dyrektor Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze zadeklarował chęć sprzedaży udziałów w lotnisku Warszawa – Modlin. Obecny brak rozwoju portu w Nowym Dworze Mazowieckim jest spowodowany konfliktem między udziałowcami. Decyzje zapadają jednomyślnie a PPL z reguły co do rozwoju lotniska ma zdanie odmienne.

Jestem zainteresowany sprzedaniem udziałów PPL w Modlinie – deklaruje Mariusz Szpikowski, prezes PP „Porty Lotnicze”, które zarządza Lotniskiem Chopina. To właśnie PPL są oskarżane przez zarząd w Modlinie o blokowanie inwestycji w port. Sprzedaż ok. 30 proc. udziałów przez państwowe przedsiębiorstwo mogłoby doprowadzić do rozwiązania trwającego od dłuższego czasu impasu.

Skoro nie mam wpływu na to, co dzieje się w tym porcie, a polityka zarządu powoduje spadek wartości udziałów, to jak najbardziej jestem zainteresowany sprzedażą udziałów PPL w Modlinie – przekonywał prezes Szpikowski.

PP „Porty Lotnicze” mają 29,39 proc. udziałów. Do Agencji Mienia Wojskowego należy 33,29 proc. udziałów, do samorządu województwa mazowieckiego – 32,66 proc. udziałów, a do samorządu Nowego Dworu – 4,66 proc. Najważniejsze decyzje w spółce muszą być podejmowane jednomyślnie.

PPL konsekwentnie nie zgadza się na emisję przez Modlin obligacji w wysokości 60 mln zł, które miałyby sfinansować potrzebne w porcie lotniczym inwestycje.

Zasada jednomyślności, przy jednoczesnym głębokim przekonaniu PPL, iż kierunek rozwoju PL Modlin przedstawiany przez zarząd, utrwala i pogłębia obecny stan i degradację portu, nie wskazując na rzetelne i pełne koszty funkcjonowania tego modelu, sprawia, że Przedsiębiorstwo może głosować jedynie przeciwko takiemu rozwiązaniu, co powoduje swoisty pat decyzyjny, który, patrząc na dotychczasową historię podejmowanych przez PPL prób znalezienia innych dróg wyjścia z tego impasu, może ulegać dalszemu przedłużaniu – napisał PPL w oświadczeniu przesłanym do Portu Lotniczego Modlin.

Wkrótce okaże się czy uda się dojść do sytuacji w której rozwój lotniska nie będzie blokowany?

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.