Groźna Odra w sąsiednim powiecie

Potwierdzono przypadek zachorowania na odrę w Legionowie. Zachorowała jedna z nauczycielek nauczania początkowego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Jana Pawła I. Rodzice i Sanepid zostali poinformowani.

Dyrekcja szkoły wraz z Sanepidem wdrażają stosowne procedury. O chorobie nauczycielki poinformowani zostali rodzice uczonych przez kobietę dzieci oraz uczniowie, których uczyła indywidualnie. Podczas szkolnych zebrań rodzice uczniów informowani są o przypadku zachorowania i gdzie szukać dodatkowych informacji o chorobie.

Objawy odry są charakterystyczne. Czerwona wysypka, kaszel, gorączka, czerwone oczy czy wrażliwość na światło to tylko niektóre z nich.

Do zakażenia wirusem odry dochodzi drogą kropelkową, czyli na skutek bezpośredniego kontaktu z nosicielem wirusa. Rzadko można zaobserwować przypadki chorych, którzy zarazili się odrą przez kontakt z przedmiotami, których używała osoba zakażona.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.