Nowy Dwór Maz: Trwa proces oskarżonego o śmiertelne potrącenie

Był październik 2017 roku. Chwilę przed godziną 22  między Cegielnią Kosewo a Wymysłami (gm.Pomiechówek) idącego chodnikiem 15-letniego Sebastiana, samochodem potrącił 30-letni Łukasz K. Mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy konającemu nastolatkowi. 

Obecnie przed sądem w Nowym Dworze Mazowieckim trwa proces oskarżonego o potrącenie nastolatka. Mężczyzna choć pierwotnie przyznał się do winy, obecnie zaprzecza aby brał udział w  zdarzeniu. W miniony piątek (10.05) w trakcie kolejnej rozprawy, zeznawali biegli powołani przez prokuraturę jeszcze na etapie śledztwa.

Lekarz Mieszko Olczak, który przeprowadził sekcję zwłok, stwierdził, że chłopiec „najprawdopodobniej zmarł wskutek potrącenia”. Mówił o ranach, które na to wskazują. – Z bardzo dużą pewnością ciało ugodził pojazd mechaniczny. Po obrażeniach wnoszę, że zderzak był zawieszony wysoko. Mógł to być pojazd typu SUV – mówił przed sądem lekarz.

Wojciech Pasieczny były wiceszef stołecznej drogówki, a dziś biegły sądowy zeznał, że jego zdaniem, kierowca jechał w kierunku Wymysłów. Sebastian szedł chodnikiem w tym samym kierunku. Nagle samochód zjechał na lewą krawędź jezdni, a później na chodnik, na którym potrącił pieszego. Według Pasiecznego, kierowca miał na liczniku nie mniej niż 73 km/h.

Ponieważ obrońca oskarżonego nie do końca zgadzał się z informacjami przedstawionymi przez biegłych, złożył wniosek o wykonanie dodatkowych ekspertyz.  – Opinia nie jest pełna, natomiast ma kluczowe znaczenie w zakresie odtworzenia okoliczności w sposób pełny – podnosił obrońca, który chciał precyzyjnie wiedzieć, którymi elementami samochód uderzył pieszego i jak ewentualnie potrącony 15-latek po uderzeniu przesuwał się po pojeździe.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Remigiusz Krynke podtrzymywał, że opinie biegłych są kompletne i dają wystarczający obraz tego, co się wydarzyło. Sędzia Michał Świć oddalił wniosek obrony uznając, że odtwarzanie najdrobniejszych szczegółów nie ma znaczenia.

Na te słowa obrońca Łukasza K. zawnioskował o wyłączenie sędziego w związku z wydaniem wyroku jeszcze przed zamknięciem rozprawy. Teraz Prezes Sądu Rejonowego musi odpowiedzieć na wniosek obrony. Do tego czasu proces został odroczony.

Na podst. TVN Warszawa

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.