Henrysin: Dwóch braci zatrzymanych przez zakroczymskich policjantów

W piątek (28.08) policjanci z posterunku policji w Zakroczymiu udali się do Henrysina, gdzie dokonali zatrzymania 23- latka, poszukiwanego celem odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie interwencji 32- letni brat zatrzymanego, znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Mężczyźni zostali zatrzymani. 23- latek trafił do aresztu, a jego 32- letni brat usłyszy wkrótce zarzuty.

W piątek rano kierownik posterunku policji w Zakroczymiu wspólnie z dzielnicowym i patrolowcem udali się na jedną z posesji w gminie Zakroczym, gdzie według posiadanych przez nich informacji miał przebywać poszukiwany mężczyzna.

Na widok policjantów 23- latek wyskoczył przez okno i podjął próbę ucieczki. Jednak mundurowi, którzy natychmiast ruszyli pościg za poszukiwanym okazali się sprawniejsi i szybsi. Dogonili i zatrzymali mężczyznę. W tym czasie „z pomocą” 23- latkowi ruszył jego 32- letni brat. Chciał on uniemożliwić funkcjonariuszom zatrzymanie. Znieważył ich słowami wulgarnymi, powszechnie uznanymi za obelżywe oraz naruszył ich nietykalność cielesną. On również. został przez mundurowych zatrzymany.

23- latek zgodnie z nakazem doprowadzenia najbliższe 3 miesiące i 15 dni spędzi w areszcie, natomiast jego 32- letni brat usłyszy wkrótce zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha

Zobacz również