Jak pielęgnować skórę latem?

Pora letnia choć bardzo przyjemna dla nas jest dużym wyzwaniem dla naszej skóry, w tym skóry twarzy. Słońce, suche powietrze i promieniowanie UV mogą wpłynąć negatywnie na stan naszej skóry.

Skóra latem jest szczególnie narażona na przesuszenie i urazy. Z reguły latem ubieramy się dość skąpo i wiele czasu spędzamy wystawiając skórę na działanie promieni słonecznych. Dlatego właśnie szczególnie latem musimy dbać o kondycję naszej skóry.

Słońce tak, ale z umiarem

Kąpiele słoneczne to domena letniej pory. Choć słońce bywa dla naszej skóry zbawienne, choćby ze względu na produkowaną przez skórę pod jego wpływem witaminę D, to jednak jak we wszystkim również w opalaniu się należy zachować umiar. Zbyt częste i zbyt długie przebywanie na słońcu może spowodować poparzenia słoneczne i znacznie przyspieszyć proces starzenia się skóry. Dlatego warto w pewnym momencie powiedzieć sobie stop. Ponadto zawsze gdy przebywamy na słońcu, należy stosować kremy przeciwsłoneczne z filtrem. Według specjalistów na co dzień powinniśmy używać kremy z filtrem SPF15, jeśli wybieramy się na całodzienny pobyt na plaży powinniśmy sięgnąć po SPF30. Tego typu kremy ochronią nas przed poparzeniami słonecznymi i zgubnym wpływem promieniowania UV. Pamiętajmy, że niekontrolowane przebywanie na słońcu może doprowadzić nawet do nowotworowych zmian skórnych. Po wizycie na plaży dobrze jest użyć balsamów po opalaniu w celu nawilżenia skóry. Latem unikajmy kosmetyków zawierających alkohol, gdyż dodatkowo wysuszają cerę. (cytat: http://importmania.pl/)

Woda zdrowia doda

Ciepłe i suche powietrze oraz wysokie temperatury to cecha pory letniej. Dlatego tak ważne latem jest nawadnianie organizmu. Niedobór płynów w organizmie, szczególnie w upalne dni może być nawet niebezpieczny. Dorosła osoba powinna przyjmować podczas upałów od 2- 2,5 litra płynów, najlepiej wody niegazowanej. Odwodnienie organizmu ma wpływ na wygląd naszej cery.

Witaminki, witaminki…

Lato to okazja do uzupełnienia w sposób naturalny witamin w organizmie. To właśnie sezonowe warzywa i owoce, które pojawiają się latem dają nam ku temu okazję. W porze letniej mamy niezwykłą i niepowtarzalną okazję spożywać duże ilości świeżych warzyw i owoców oraz pić świeże soki. Jest to doskonały sposób na nawodnienie organizmu i uzupełnienie witamin.

Odpowiednia dieta

Latem powinniśmy zwrócić uwagę także na nasza dietę. To co jemy ma niewątpliwie wpływ na stan naszej cery. Dlatego właśnie musimy uważać na to co zjadamy i czy jest to odpowiednie. Uważajmy szczególnie w przypadku żywności gotowej, gdyż może być ona niezdrowa i zawierać szkodliwe dla skóry konserwanty. Latem najlepiej zdecydować się na dietę lekkostrawną dietę, jeść dużo owoców i warzyw, unikać tłuszczy i ciężkostrawnych potraw.

Kontrola u specjalisty

Nie tylko latem, ale także w ciągu całego roku warto jest odwiedzać gabinet kosmetyczny, aby nasza cera i skóra była pod stałą kontrolą specjalisty. Wykwalifikowana kosmetyczka bez wątpienia doradzi nam jak pielęgnować naszą cerę i pomoże utrzymać ją w dobrej kondycji.

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.