Jak wydłużyć czas pracy baterii w tablecie?

Spora część popularnych tabletów działa w oparciu o system Android. I choć wyróżnia się on dużą funkcjonalnością, jego użytkowanie oznacza nierzadko konieczność częstego ładowania urządzenia. Istnieje jednak kilka prostych sposobów, które w znaczący sposób ograniczyć mogą zużycie baterii. Jak więc korzystać z urządzenia tak, by ładować go możliwie jak najrzadziej i cieszyć się długim czasem jego użytkowania?

Ustawienia ekranu.

Elementem, który najbardziej wpływa na zużycie baterii, jest ekran. Ten potrafi wykorzystywać nawet 50% energii na samo jego podświetlenie. Jak skutecznie ograniczyć tę ilość? Po pierwsze, wystarczy w tym celu zmniejszyć jasność ekranu. Po drugie, warto zadbać o odpowiednie ustawienie czasu jego podświetlania. Jeśli nie chcemy robić tego samodzielnie, możemy wykorzystać w tym celu czujnik, który wykona to za nas, w sposób całkowicie automatyczny. Takie działania z pewnością pozwolą zminimalizować zużycie energii w urządzeniu.

Zarządzanie łącznością.

Kolejnym sposobem na ograniczenie wykorzystania baterii, jest umiejętne zarządzanie łącznością. Dotyczy to zarówno opcji Bluetooth, WiFi, jak i GPS. Aby ograniczyć eksploatację baterii, warto zadbać o to, by włączać Bluetooth tylko w momencie, kiedy faktycznie potrzebujemy przesłać bądź odebrać potrzebne dane. Podobnie zachować możemy się w przypadku korzystania z sieci bezprzewodowej. Kiedy opuszczamy miejsce, w którym podłączaliśmy się do danej sieci, możemy wyłączyć WiFi. Jeśli bowiem nie potrzebujemy już korzystać z dostępu do Internetu, nie ma sensu, by urządzenie wciąż skanowało otoczenie w poszukiwaniu pobliskich sieci. Powinniśmy zadbać także o wyłączanie modułu GPS. W przypadku większości aplikacji, powinno odbyć się to samoistnie, w momencie, kiedy zaprzestaniemy korzystania z nich. Bywa jednak, że niektóre nawigacje pracują aż do momentu ich zamknięcia z poziomu menu, o co być moze będziemy musieli zadbać sami.

Dostęp do aplikacji.

Kolejnym ,,pożeraczem” energii baterii są aplikacje, a zwłaszcza te, które w automatyczny sposób aktualizują swą zawartość czy też przeprowadzają synchronizację danych. Warto ograniczyć ich ilość do tych najbardziej niezbędnych, a także możliwie zminimalizować ich użytkowanie. Dotyczy to na przykład skrzynki mailowej, do której warto podpiąć tylko to konto, z którego korzystamy najczęściej. Pozostałe z nich możemy równie dobrze odbierać sporadycznie, a w dodatku najlepiej poprzez przeglądarkę internetową.

Ładowarka, a może i wymienna bateria?

Jeśli mimo powyższych porad, czas użytkowania urządzenia jest dla nas wciąż mało zadowalający, nie pozostaje nam nic innego, jak nosić ze sobą ładowarkę, którą – w razie potrzeby – będziemy mogli podłączyć do dostępnego źródła zasilania. Pomoże nam to w szybki i łatwy sposób ,,wspomóc” zasoby energii obecnej w tablecie. Inną możliwością jest noszenie zapasowej baterii na wymianę. Dzięki temu, będziemy mogli korzystać z ulubionego sprzętu przez znacznie dłuższy czas, a tym samym wykorzystywać go zarówno do pracy, jak i zabawy. (źródło: http://www.czescisamsung.pl/baterie,164,0.html)

Opublikowano w Aktualności

Warning: Undefined variable $term_query_in in /home/server794989/ftp/migracja/188.128.183.146/wnd/wp-content/plugins/same-category-posts/same-category-posts.php on line 566

Warning: Undefined variable $term_query_exclude in /home/server794989/ftp/migracja/188.128.183.146/wnd/wp-content/plugins/same-category-posts/same-category-posts.php on line 567

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.