Jazdę zakończył na znaku drogowym

W niedzielny wieczór policjanci prewencji zatrzymali w Zakroczymiu nietrzeźwego kierowcę, który uderzył w znak drogowy. 25- latek w wydychanym powietrzu miał blisko 1,8 promila alkoholu. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności i grzywna.

2 października 2022 r. o godz. 20:10 do dyżurnego nowodworskiej komendy zadzwonił mieszkaniec powiatu płońskiego i powiadomił o zdarzeniu drogowym. Według przekazanych informacji kierujący toyotą uderzył w znak drogowy, na ul. BWTZ w Zakroczymiu. 41- latek chcąc udzielić pomocy podszedł do auta. Na siedzeniu kierowcy zauważył mężczyznę. Ten jednak odmówił udzielenia mu pomocy i jak najszybciej chciał oddalić się pieszo z miejsca zdarzenia.

Na drodze nr 62 gdzie doszło do kolizji, szybko pojawili się policjanci z nowodworskiego Wydziału Prewencji. Od kierowcy toyoty wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone alkomatem badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 25- latka blisko 1,8 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych, a następnie przewieziony do nowodworskiej komendy, gdzie spędził noc. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci ruchu drogowego, technik kryminalistyki i grupa dochodzeniowo- śledcza. Pojazd odholowano na parking depozytowy.

Zgromadzony przez nowodworskich śledczych materiał pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 25- latkowi zarzutu kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kolizji drogowej. Mężczyzna do wszystkiego sie przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.