Kierował mając 2 promile i zakaz

3 października chwilę po północy, w Nowym Dworze Mazowieckim, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej peugeota. Okazało się, że kierujący nim 24- latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w organizmie ma ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą.

W nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 00:50 funkcjonariusze nowodworskiej drogówki na ul. Wojska Polskiego podjęli kontrolę drogową osobowego peugeota. Mieli podejrzenie, że kierujący pojazdem może być pijany. Kiedy tylko otworzyły się drzwi od auta, mundurowi od razu poczuli silną woń alkoholu. Użyty na miejscu alcoblow dał pozytywny wynik. Kierowca auta ledwo trzymał sie na nogach.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem kierownania przez 24- latka pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, policjanci udali się z nim do komendy. Tam, użyty do badania stanu trzeźwości alkosensor wskazał, że mężczyzna w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu. Na dodatek, sprawdzenie w systemie wykazało, że to nie pierwsze takie przestępstwo popełnione przez mieszkańca Grodziska Mazowieckiego.

Na jaw wyszło, że 24- latek posiada aktualnie obowiązujący zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wydany przez Sąd Rejonowy w Żyrardowie, a wcześniej już dwukrotnie był zatrzymany za jazdę po pijanemu. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie policji, gdzie spędził noc.

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zebrali w tym czasie materiał dowodowy. Kiedy zatrzymany wytrzeźwiał usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu, za które to grozi kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna do wszystkiego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Policja po raz kolejny apeluje o niewsiadanie za kierownicę po najmniejszej nawet ilości spożytego alkoholu. Tak nieodpowiedzialne zachowanie może mieć tragiczne w skutkach konsekwencje, mogące zakończyć się utratą zdrowia, a nawet życia. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych użytkowników dróg.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.