Artur Ciecierski zabrał głos w sprawie węgla i ogrzewania szkół oraz gróźb ze strony ministra

Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski od zawsze podkreśla, że nie będzie komentować polityki centralnej. Jednak wobec tego co obecnie się dzieje nie mógł przemilczeć i zabrał głos w sprawie ogrzewania szkół, braku węgla czy też gróźb ze strony ministra edukacji. Całość wystąpienia poniżej:

Szanowni Mieszkańcy, minister Edukacji Narodowej straszy samorządy, że jeśli te nie ogrzeją szkół to będzie wnioskował o zarząd komisaryczny!
Uspokajam, ogrzejemy szkoły i przedszkola. Znamy swoje kompetencje i potrafimy ustalić priorytety. Jednak Panie Ministrze proszę nas nie straszyć. Proszę wziąć się z kolegami ministrami za robotę i nam pomóc. Zapewnić normalne ceny energii. To Wasz obowiązek.

Kolejna sprawa. Dzisiaj inny minister wypowiada się publicznie twierdząc, że jak jakiemuś mieszkańcowi zabraknie węgla to obciąży to samorząd czyt. wójta , burmistrza , prezydenta. Otóż. To rząd jest odpowiedzialny za obecną sytuację i nikt inny. To rząd buńczucznie twierdził, że „węgla mamy na 200 lat”. Proszę nie zrzucać odpowiedzialności na samorządy bo to ta władza lubi i robi najlepiej. O dodatkach węglowych nie wspomnę. Wczoraj przyszła kobieta z płaczem. Mówię Jej. To nie samorząd pisze ustawy „na kolanie”. Ludzie przez Was płaczą. I nie zmieni tego żadne kolejne +

I na koniec. Jak dzieci nie potrafią się bawić zabawkami w piaskownicy to rodzice zabierają je do domu. Może ta władza powinna zrobić to samo. Zabrać zabawki i odejść, bo zwyczajnie się zużyła.

Artur Ciecierski
Burmistrz Zakroczymia

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.