Kapituła Namiotów w Zakroczymiu

„Realia i perspektywy” to hasło, które wyznaczało kierunki dla Kapituły Namiotów kapucynów Prowincji Warszawskiej zebranej w Zakroczymiu od 24 do 27 kwietnia.

Nazwa Kapituły sięga XIII wieku i nawiązuje do spotkania pierwszych braci ze św. ojcem Franciszkiem w Asyżu. W tej niewielkiej miejscowości zebrało się wówczas ok. 4000 braci, którzy z powodu braku miejsc noclegowych zbudowali proste szałasy, od których kapituła wzięła swoją nazwę.

Bracia zebrani w Zakroczymiu korzystali jednak z pokojów Centrum Duchowości Honoratianum i Ośrodka Apostolstwa Trzeźwości. Celem Kapituły Namiotów było spojrzenie, zgodnie z tematem, na realia i perspektywy kapucyńskiej obecności w Polsce. Bracia przyglądali się sytuacji Zakonu w Polsce i na świecie oraz kondycji współczesnego człowieka. Gośćmi Kapituły, którzy pomagali braciom zgłębiać dane tematy byli dr Roman Solecki, pedagog, profilaktyk, logoterapeuta i specjalista psychoterapii uzależnień, o. Krzysztof Pałys OP, uznany rekolekcjonista i autor oraz ks. Radosław Siwiński z Domu Miłosierdzia w Koszalinie.

W Kapitule Namiotów wzięło udział 50 braci, w tym najmłodsi profesi wieczyści z kapucyńskiego Seminarium w Lublinie, bracia kustosze ze Szwecji i Białorusi. Był to czas nie tylko wspólnej modlitwy, rozeznawania i dyskusji ale również budowania więzi między braćmi.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.