Kazuń Bielany: Kolizja zakończona naruszeniem nietykalności policjanta

W czwartek (20.05) o godzinie 16:45 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów w Kazuniu Bielanach gm. Czosnów. Na miejscu interweniowały służby. Sprawca kolizji został zatrzymany i usłyszał zarzuty min. naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

Po przybyciu na miejsce patrolu policji okazało się, że 22 letni kierujący BMW mieszkaniec Warszawy nie dostosował prędkości i doprowadził do zderzenia z Fiatem za kierownicą którego siedział 40-letni mieszkaniec gminy Czosnów. Sprawca kolizji w chwili zdarzenia wydmuchał 2 promile alkoholu i dodatkowo rzucił się na interweniującego policjanta. Natychmiast został obezwładniony i zatrzymany.

22-latek został umieszczony w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Od mężczyzny pobrano również krew do badania pod kontem narkotyków. W sobotę śledczy z Czosnowa przedstawili mu trzy zarzuty – prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz znieważenia funkcjonariusza i naruszenia jego nietykalności. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów i dobrowolnie poddał się karze.

Foto: OSP Kazuń Polski