Stare Polesie: Nietrzeźwy z zakazem zatrzymany na jeździe motorowerem

Ponad 2 promile miał w wydychanym powietrzu 46-latek z gminy Leoncin. Posiadał też dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Motorowerzystę zatrzymał do kontroli drogowej dzielnicowy z Czosnowa. Zgodnie z kodeksem karnym 46-latkowi grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dzielnicowy z komisariatu policji w Czosnowie podczas obchodu rejonu służbowego, w miejscowości Stare Polesie zauważył motorowerzystę. Jego chwiejna jazda zaniepokoiła funkcjonariusza. Postanowił więc zatrzymać go do kontroli drogowej. Od razu wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości motorowerzysty z Nowego Polesia wykazało, że w wydychanym powietrzu ma 2,3 promila alkoholu.

Żeby tego było mało, po sprawdzeniu 46-latka w systemie na jaw wyszło, że od 2016 r. posiada on dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.