Kazuń Nowy: Areszt dla Pawła G. za spowodowanie wypadku po pijanemu

Nowodworscy policjanci zatrzymali 26-letniego kierowcę, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Mężczyzna doprowadził do zderzenia czołowego z drugim pojazdem. W wyniku zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala. Po przebadaniu miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Paweł G. usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który wydarzył się 6 stycznia w Kazuniu Nowym gm. Czosnów. Pisaliśmy o tym tutaj Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 26-letni kierowca opla astry zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z 23-letnim kierowcą również opla astry. W wyniku wypadku 3 osoby trafiły do szpitala. Po przebadaniu kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Paweł G. został zatrzymany i trafił do celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zrzuty. Wcześniej mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i stracił prawo jazdy. Wczoraj nowodworski sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 26-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z nowodworskiej komendy ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.