Kazuń Nowy: Prezydent z wizytą w Celon Pharma S.A.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Centrum Badawczo-Rozwojowe Celon Pharma S.A. w Kazuniu Nowym, gdzie są prowadzane badania nad lekami onkologicznymi, neuropsychiatrycznymi, a także przeciwko koronawirusowi. – Trzymam kciuki, by prowadzone w Celon Pharma S.A. badania się powiodły i żebyśmy w 2022 r. mieli na rynku polski preparat przeciwko koronawirusowi – podkreślił.

Prezydent mówił, że w Centrum Badawczo-Rozwojowym Celon Pharma S.A. prowadzone są badania nad lekami onkologicznymi, nad lekami neuropsychiatrycznymi, ale są też tutaj prowadzone badania nad lekami przeciwko koronawirusowi. – To wielka nadzieja nie tylko dla Polski, ale także dla Europy i świata – akcentował.

Wskazywał, że to jest całkowicie nasz dorobek, polskiej myśli, polskich rąk, a przede wszystkim ogromna nadzieja na przyszłość, na rozwój polskiej farmacji. – Trzymam kciuki, żeby te badania się powiodły, żebyśmy, tak jak pan prezes zapowiadał, w 2022 roku już na rynku mogli zobaczyć preparat przeciwko koronawirusowi. Natomiast, żebyście państwo do badań klinicznych mogli przystąpić, jak to jest planowane, w trzecim kwartale tego roku – mówił Andrzej Duda.

Celon Pharma S.A. jest firmą biofarmaceutyczną, prowadzącą zaawansowane badania naukowe oraz wytwarzającą nowoczesne leki. Obecnie zaplecze badawcze tworzy 160 naukowców, spośród których ¼ posiada tytuł doktora biologii molekularnej, farmacji lub chemii. Docelowo w Centrum Badawczo Rozwojowym zatrudnionych ma być 350 naukowców.

Foto: Kancelaria Prezydenta