Modlin Twierdza: Zatrzymany sprawca włamania i odzyskane mienie

W tym tygodniu policjanci nowodworskiego wydziału prewencji zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży z włamaniem na terenie Modlina Twierdzy. Odzyskali również utracone mienie. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.

Policjanci nowodworskiej prewencji, w nocy z poniedziałku na wtorek, kilka minut przed godziną drugą otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia kradzieży z włamaniem do jednego z lokali w Modlinie Twierdzy. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, po tym jak został poinformowany o odgłosie tłuczonego szkła w rejonie pawilonów handlowych, natychmiast wysłał we wskazane miejsce patrol policji.

Funkcjonariusze od razu zareagowali. Na miejscu zauważyli wybitą w jednym z lokali szybę. Ruszyli pieszo w penetrację terenu. Za chwilę jeden z policjantów zauważył ukrytego przy sąsiednim budynku mężczyznę. Ten jednak, na widok mundurowego podjął próbę ucieczki. Szybkość i sprawność funkcjonariusza nowodworskiego wydziału prewencji nie dała złodziejowi jakichkolwiek szans. Na koniec próbował się jeszcze wczołgać pod jeden z zaparkowanych pojazdów. Tam został zatrzymany przez policjanta.

U nowodworzanina mundurowi ujawnili przedmioty, które mogły pochodzić z kradzieży. Ponadto w klatce bloku przy którym ukrył się 20-latek, funkcjonariusze odnaleźli pozostawione fanty.

Pokrzywdzona właścicielka lokalu, zanim jeszcze skończyła składać zawiadomienie dowiedziała się od policjantów, że jej rzeczy zostały już odnalezione i zabezpieczone. Kobieta oczywiście rozpoznała swoje mienie zarówno wśród rzeczy ujawnionych u mężczyzny jak i ukrytych w klatce schodowej bloku.

Mężczyzna został przez mundurowych przewieziony do nowodworskiej komendy policji. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia funkcjonariusze nowodworskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili 20- latkowi zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do jego popełnienia. Teraz, zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


st. asp. Joanna Wielocha